Uncategorized

Działanie lampy antydepresyjnej

Działanie lampy antydepresyjnej

W okresach niedostatku słońca (jesień-zima) wiele osób boryka się z przygnębieniem oraz trudnościami z koncentracją. Pomocą może służyć im specjalna lampa o leczniczych właściwościach. Fototerapia, znana też jako światłolecznictwo, to metoda o dużej skuteczności w niwelowaniu licznych dolegliwości. Może się sprawdzać przy redukcji schorzeń skórnych, pomaga również osobom borykającym się z tzw. depresją sezonową

Jak działa lampa antydepresyjna?

Światło słoneczne ma natężenie na poziomie 100 tysięcy luksów, z kolei standardowa lampa oświetlająca pomieszczenia emituje światło o natężeniu ok. 500 luksów. Lampy przeznaczone do fototerapii mają kilkukrotnie większe natężenie niż ich tradycyjne odpowiedniczki – przykładowo, ponad 2 tysiące luksów. Z tego powodu sprawdzają się jako narzędzia do terapii sztucznym światłem.

Nowoczesna lampa przeciwdepresyjna działa podobnie jak naturalne promienie słoneczne. Stymuluje wydzielanie przez mózg serotoniny, substancji chemicznej odpowiedzialnej za szereg procesów odbywających się w organizmie. Między innymi, jej zadanie polega na kontroli emocji, koncentracji oraz pamięci. W wyniku fototerapii poprawia się także wydzielanie melatoniny, czyli hormonu snu.

Działanie lampy antydepresyjnej

Najlepsza lampa antydepresyjna – co daje?

Trudno wymienić wszystkie zalety posiadane przez lampy antydepresyjne. Przede wszystkim to bezpieczne urządzenia, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Można je stosować nawet u kobiet ciężarnych oraz matek, które karmią. Sesje z lampą przeciwdepresyjną nie tylko polepszają samopoczucie. Zmniejszają smutek, lęk oraz niwelują apatie. Mogą pomóc kobietom borykającym się z dokuczliwymi objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Wykazują skuteczność w leczeniu chorych z okresową bulimią. Ponadto ułatwiają zasypianie cierpiącym na bezsenność.

Terapia światłem ma przewagę nad pozostałymi metodami również pod względem finansowym – to ekonomiczne rozwiązanie, tańsze np. od leczenia farmakologicznego.

Działanie lampy antydepresyjnej

Medyczna lampa antydepresyjna

Przybywa osób zainteresowanych właściwościami urządzeń do fototerapii. Jedni sprawdzają w sieci, jak zrobić lampę antydepresyjną, drudzy poszukują odpowiedniego modelu, aby go kupić. Specjalne medyczne lampy używane do światłolecznictwa są dostępne w przystępnych cenach. Można zamówić modele w kilku rozmiarach, począwszy od prostych, a skończywszy na wariantach sterowanych elektronicznie.

Zaawansowana lampa słoneczna antydepresyjna emituje światło o natężeniu od 2,5 do 10 tysięcy luksów. Już po kilku dniach naświetleń takim urządzeniem można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia. Fototerapia polega na przebywaniu w pobliżu lampy (w odległości ok. pół metra). Można czytać książkę, oglądać telewizję albo poświęcać się innym czynnościom. Wystarczy regularnie zerkać na lampę, aby dostarczać organizmowi leczniczą dawkę światła.

Sesje ułatwiają uporanie się z zaburzeniami snu związanymi ze zmianą czasu lub pracą zmianową. Prócz tego sprawdzają się przy szybkiej zmianie stref czasowych (jet lag). Nie grożą poparzeniami, gdyż urządzenia nie emitują promieniowania ultrafioletowego. Światłolecznictwo z użyciem lamp przeciwdepresyjnych to prosta, bezpieczna metoda, którą można stosować w warunkach domowych.

Polecane produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *